شهيد برات محمد انداده

زندگی نامه شهيد برات محمد انداده
شهيد برات محمد انداده

برات محمد انداده

 

شهيد: برات محمد انداده                   

سال تولد: 1343

نام پدر: ميرزا قربان                             

تاريخ شهادت: 03/06/1368

محل شهادت: سردشت

محل دفن: انداده

زندگينامه :

شهيد در سال 1343 در روستاي انداده چشم به جهان گشود و دوران دبستان را در روستاي انداده در دبستان ابوسعيد ابوالخير گذراند . در مهرماه سال 1357 براي ادامه تحصيل به جغتاي رفت و چند ماهي از سال تحصيلي نگذشته بود كه تظاهرات مردمي آغاز شد و مدارس هم تعطيل شد. بعد از پايان دوره راهنمايي به تهران رفت و مشغول به كار شد. مدت يك سال و نيم در آنجا كار مي كرد كه با رسيدن زمان خدمت به روستا بازگشت و در تاريخ 18/01/1368 به خدمت سربازي رفت و دوران آموزشي را در پادگان 04 بيرجند گذراند و بعد از پايان دوره آموزشي به پادگان امام در تهران براي سپري كردن دوران آموزش تخصصي رفت و سپس به كردستان اعزام گرديد . سرانجام ايشان در تاريخ 04/06/1368 به درجه رفيع شهادت نايل شد.خواهرخدیخه میگوید شهید به مادرم گفت من شهید مشوم مادرجان امام زمان رادر خواب دیدم که گفت تو از خدا مرا گرفتی باید باز پس بدهید

وصيتنامه :

پدر و مادر عزيزم سلام عليكم؛ بنده حقير شهادت را سعادت مي دانم و افتخار مي كنم كه شهيد شوم. من راه امام حسين (ع) را انتخاب كردم، و هم اكنون ادامه مي دهم و از شما مي خواهم كه صبر و طاقت داشته باشيد كه خدا با صابران است من تنها مال شما نيستم خداوند ما را آفريده و نيروهايي داده است پا، دست ، زبان و چشم و ما بايد اين نيرويي كه خداوند به ما داده در راه خدا خرج كنيم من اكنون در بستر شهادت مي باشم وصيت مي كنم در حق يكديگر دوستي كنيد و حق يكديگر را پايمال نكنيد و درهيچ جا خود را از ديگران بالاتر ندانيد و بايد افتخار كنيد كه خداوند كالاي شما را پذيرفته است .

((روحش شاد و يادش گرامي باد ))ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *