کمیسیون صنایع حقوق دولتی معادن در سال آینده را تعیین کرد

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس جزئیاتی از مصوبه این کمیسیون درباره حقوق دولتی معادن در سال آینده را تشریح کرد.

کمیسیون صنایع حقوق دولتی معادن در سال آینده را تعیین کرد

به گزارش گروه سیاسی آل نور، مصطفی طاهری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در تشریح نشست امروز این کمیسیون،گفت: در جلسه امروز مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 1402 درباره تولید، صنعت و ICT مورد بررسی قرار گرفت.

 نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی بند (ن) تبصره 6 بودجه 1402 را از جمله نقاط قوت برشمرد و افزود: در این بند به منظور جلوگیری از خام‌فروشی مقرر شد، صادرکنندگان مواد معدنی و… به میزانی که برای تکمیل زنجیره ارزش و تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری می‌کنند، اعتبار مالیاتی دریافت کنند.

وی اضافه کرد: همچنین براساس پیشنهاد کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 مصوب کرد که در سال آینده دولت می‌تواند خودروهای کارکرده با عمر کمتر از 5 سال وارد کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: همچنین براساس تصمیم کمیسیون تلفیق مقرر است 85 درصد مابه‌التفاوت قیمت خودرو عرضه شده در بورس و قیمتی که توسط شورای رقابت تعیین می‌شود، به دولت بازگردد و صرف حوزه حمل و نقل شود تا انگیزه خودروسازان برای مدیریت بورس کالا و گرانفروشی را کاهش دهد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه همچنین در نشست امروز مصوبات کمیسیون تلفیق درباره توسعه فیبر نوری نیز بررسی شد، ادامه داد: در سال آینده حقوق دولتی معادن همانند امسال 40 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شد.

پایان پیام / 

دیدگاهتان را بنویسید