نسیم محرم در قبله تهران پیچید

با برگزاری مراسم اولین شب از آیین سنتی مسلمیه با حضور دسته‎‌های عزاداری و خیل عظیمی از دلدادگان و عاشقان اهل‌بیت در حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، طلیعه ماه محرم در قبله تهران آغاز شد.

نسیم محرم در قبله تهران پیچید

به گزارش آل نور از ری، همزمان با فرا رسیدن ایام شهادت حضرت مسلم بن عقیل(ع) و شب شهادت امام محمد باقر(ع) ویژه برنامه عزاداری و سوگواری آیین سنتی مسلمیه با حضور گسترده مردم پایتخت و هیأت‌های عزاداری در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام آغاز شد. آیین مسلمیه ۱۴۰۲، شامگاه یکشنبه چهارم تیرماه آغاز شد و تا بامداد امروز پنجم تیر ماه ادامه داشت و دلدادگان و عاشقان خاندان اهل بیت علیهم السلام طبق رسم یک قرن گذشته، به یاد شهادت مظلومانه حضرت مسلم بن عقیل(ع) اولین شهید واقعه کربلا، اشک ماتم ریختند و سوگواری کردند. این مراسم در نخستین شب با سخنرانی حجت الاسلام میرهاشم حسینی بعد از نماز مغرب و عشاء در صحن امام حسن مجتبی(ع) آغاز شد و با عزاداری و مداحی هیئات مذهبی ادامه یافت و در پایان مرثیه خوانی مهدی رسولی و حضور هیأت خدام‌الرضا بهمراه پرچم مبارک گنبد امام رضا(ع) حال و هوای ویژه‌ای به این مراسم معنوی داد.

اولین شب از آیین مسلمیه در حرم عبدالعظیم(ع)   به گزارش فارس، آیین مذهبی و سنتی مسلمیه با قدمت 120 ساله، اولین اجتماع بزرگ عزاداران حسینی قبل از ورود به ماه محرم است که هر سال به مدت سه شب در ششم، هفتم و هشتم ماه ذی‌الحجه برای سوگواری سفیر کوفه در بارگاه ملکوتی حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می‌شود.   پایان پیام/67062

دیدگاهتان را بنویسید