معاون رئیس جمهور: طرح‌های نیمه تمام بهداشت و درمان را با سرعت دنبال می‌کنیم

معاون رئیس جمهور گفت: تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام حوزه بهداشت و درمان از سوی دولت سیزدهم به عنوان یک اولویت ویژه مورد توجه قرار گرفته و روند اجرای این طرح‌ها در ۲ سال اخیر شتاب قابل توجهی یافته که با بهره برداری از طرح‌های در دست اجرا، اقدامات دولت در این زمینه برای جامعه ملموس‌تر می‌شود.

معاون رئیس جمهور: طرح‌های نیمه تمام بهداشت و درمان را با سرعت دنبال می‌کنیم

به گزارش آل نور از یزد، داود منظور، عصر امروز در ادامه سفر خود به استان در جریان بازدید از عملیات ساخت بیمارستان حضرت زینب (س) شهرستان اشکذر با تشریح برنامه‌های دولت برای ساخت و تکمیل ۴۰۰ بیمارستان در کشور، اظهار کرد: با تخصیص اعتبار لازم، امیدواریم تا پایان سال آینده تعداد قابل‌توجهی از این بیمارستان‌ها بهره برداری شود.

معاون رئیس جمهور با بیان این‌که  امید است با بهره‌برداری از این بیمارستان‌ها و انجام روش‌های درمانی جدید، شاهد کاهش بیماری و افزایش کیفیت سلامت مردم مناطق مختلف کشور باشیم، افزود: طرح‌های حوزه بهداشت و درمان این استان نیز با پیشرفت قابل قبولی در حال اجرا است و با تکمیل این طرح‌ها، یزد به یکی از قطب‌های مهم پزشکی کشور تبدیل می‌شود.

 عملیات ساخت بیمارستان ۱۵۴ تختخوابی حضرت زینب(س) اشکذر در سال ۹۷ آغاز شده و این مرکز درمانی با زیربنای ۱۲ هزار مترمربع حدود ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون در این طرح دو هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و تکمیل آن یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.  اعتبار مورد نیاز برای تکمیل بیمارستان مهریز تامین می‌شود داود منظور در جریان بازدید از پروژه‌های نیمه تمام استان یزد از بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی حضرت فاطمه الزهرا (س) مهریز نیز بازدید کرد و برای تکمیل طرح توسعه این بیمارستان که از مطالبات مهم شهروندان مهریزی است ، قول مساعد داد. این بیمارستان با ۶ بخش تخصصی از کیفیت و استاندارد خوبی برخوردار است و تا ۳۰ سال آینده پاسخگوی نیاز مردم شهرستان مهریز می‌باشد. طرح توسعه فاطمه الزهرا(س) مهریز با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی و اعتبار دو هزار میلیارد ریالی و با زیربنای ۹ هزار مترمربع در دست ساخت است که ۵۰ درصد این طرح خیری است و برای تکمیل آن به ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.

پایان پیام/الف

دیدگاهتان را بنویسید