خبر خوب| حکایت بانوی ایرانی که در اربعین گل کاشت!

در این حال و هوای اربعینی برایتان یک سبد خبر خوب تدارک دیده‌ایم. از قهرمانی دختران ایرانی و آبمیوه فروش مشتی تا پزشکی که در اربعین کفش زائرین را پاک می‌‌کند. ماجرای نخستین بانوی موکب‌دارِ اصفهانی هم گل سر سبد خبرهایمان است.

خبر خوب| حکایت بانوی ایرانی که در اربعین گل کاشت!

گروه خبر خوب: روزها تندو تند پشت سر هم می‌گذرند. منتظر ما نمی‌مانند. هیچ استثنایی قائل نیستند. در کارشان هم نمی‌شود پارتی بازی کرد. پایشان را گذاشته‌اند روی پدال گاز و بکوب می‌روند. تقویم امروز ۱۴ شهریور را نشان می‌دهد. چشم به هم زدیم و نصف سال گذشت. امروز گواهِ شهادت آیت الله قدوسی و سرتیپ وحید دستجردی است. نگاهی که به سبک زندگی شهدا بیاندازیم، یک چیز در همه آن‌ها حرف اول را می‌زند؛ آنها معنای فانی بودن دنیا را فهمیده بودند. جوری زندگی کرده‌اند که گویی آخرین روز زندگی‌شان است. هر لحظه شان حساب و کتاب داشت. تا مبادا حقی را ضایع کنند. تا مبادا دلی را بشکنند. تا مبادا حق الناسی بر گردن‌شان باشد. در این گذر عمر چه خوب می‌شود که از سبک زندگی شهدا بهره بگیریم، تنها در آن صورت است که زندگی را به درستی درک خواهیم کرد. وقت تنگ است، برویم سراغ اخبار خوبِ امروز:

دختران کشورمان قهرمان تکواندو در جهان شدند. * قهرمانی دختران تکواندو دیگر یکی دو روز بیشتر نمانده به اربعین حسینی. محبان ابا عبدالله به پابوسی آقا رفته‌اند و سراسر کشور پر است از اخبار حال خوب کُن اربعینی. هرکس تلاش می‌کند تا به نوبه خود ارادتش را به این خاندان ابراز کند. اما در میان این اخبار حال خوب کُن، شاید خبر قهرمانی دختران ایران زمین آن طور که باید به گوش‌تان نرسیده باشد؛ جانم برایتان بگوید که ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نونهالان جهان که با حضور ۶۲۲ تکواندوکار از ۷۳ کشور جهان به میزبانی بوسنی و هرزگوین در هتل «هیلز» شهر سارایوو برگزار شد و با قهرمانی تیم دختران ایران به پایان رسید.  شیردختران آینده ساز تکواندو ایران با کسب سه مدال طلا و سه نقره بالاتر از همه مدعیان برای سومین دوره متوالی عنوان قهرمانی جهان را به خود اختصاص دادند. «روژان صوفی»، «حنا زرین کمر» و «سیده کیمیا محمدی» سه مدال طلا، «آیلا جلیلی»، «کوثر اوجاقلو» و «هلیا ابراهیمیان» هم سه مدال نقره تیم بانوان ایران را به دست آوردند. بله این‌ها دختران ایران زمین‌اند. 

این آبمیوه فروش، دلی دارد به وسعت یک دریا. * آبمیوه فروش مشتی بعضی‌ها هم هستند که اهل حساب و کتاب نیستند. همان‌ها که با خدا معامله می‌کنند. همان‌ها که شاید اصلا دخل و خرج‌شان هم با هم نخواند، اما وقتی با خدا معامله کردند دیگر حساب هیچ چیز را نمی‌کنند. همان‌هایی که دلی دارند به بزرگی دریا. از این آدم‌های با خدا و دست و دلباز در ایران عزیزمان کم نداریم. مانند همین هم‌وطن مشهدی‌مان که بچه‌ها را مهمان آبمیوه و بستنی می‌کند حتی اگر والدین‌شان نتوانند هزینه‌اش را پرداخت کنند. اجرتان با خدا که دل کودکان را شاد می‌کنید.    این پسر در مسیر پیاده‌روی اربعین نامحسوس به پدرش کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید