تصاویری از پل تخریب شده جاده اردبیل-سرچم/ مسیر اصلی اردبیل – تهران فعلا مسدود است

سیلاب شدید در استان اردبیل به ۸۰ روستای این استان خساراتی وارد ساخته و در پی ریزش پل در بنیادآباد جاده اردبیل به سرچم این محور در استان اردبیل تا اطلاع ثانوی مسدود شده است.

تصاویری از پل تخریب شده جاده اردبیل-سرچم/ مسیر اصلی اردبیل - تهران فعلا مسدود است

به گزارش آل نور از اردبیل، بارش شدید باران که از عصر دیروز در استان اردبیل آغاز شده، سبب جاری شدن سیل در برخی از مناطق این استان شده و موجب آبگرفتگی و خساراتی به ابنیه فنی در حوزه راه، کشاورزی و تلف شدن احشام در ۸۰ روستای این استان شده است. در پی شدت بارش‌ها و جاری شدن سیل در محدوده جاده اردبیل به سرچم، شاهد شکستگی پل بنیاد آباد در این محور بودیم که به سبب این رخداد، جاده اردبیل به سرچم تا اطلاع ثانوی مسدود است.

  از آنجاییکه جاده اردبیل به سرچم یکی از حیاتی‌ترین راه‌های مواصلاتی این استان بوده و تنها جاده‌ای است که مرکز استان را به آزادراه شریانی کشور متصل می‌کند، پس از بروز این حادثه شاهد ترافیک و اختلال در عبور و مرور در این محور بودیم. تردد در جاده سرچم، یک هفته تا ۱۰ روز دیگر امکان پذیر می‌شود طبق گفته کلیم‌اله وثوقی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با توجه به تخریب کامل یک پل طاقی شکل سه دهنه در این محور، راهداران در تلاش برای احداث کنارگذر جایگزین برای ادامه روند تردد در این مسیر هستند.  

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در خصوص زمان بازگشایی مجدد این محور بیان کرد: کار احداث این مسیر جایگزین یک هفته تا ۱۰ روز طول می‌کشد و پس از آن تردد از این مسیر امکان‌پذیر خواهد شد.   وثوقی تصریح کرد: با توجه به وضعیت موجود در جاده اردبیل به سرچم، شهروندان و رانندگان عبوری به سمت مرکز کشور و استان‌های دیگر می‌توانند از ۲ مسیر اردبیل – آستارا و اردبیل – بستان‌آباد تردد کنند.  

  وی هم‌چنین با اشاره به بازسازی پل تخریب شده بیان کرد: با توجه به تخریب این پل، مشاور اجرای این پل امروز انتخاب می‌شود و کار احداث آن آغاز می‌شود. خسارت سنگین سیلاب به ۸۰ روستای استان اردبیل مهدی خدمتی، مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار آل نور در اردبیل اظهار کرد: باتوجه به پیش بینی هواشناسی، به کلیه فرمانداری‌های استان اردبیل هشدار سطح نارنجی صادر و تدابیر لازم اتخاذ شده بود و متاسفانه به ۶۴ روستای مشگین شهر، ۱۱ روستای انگوت و ۵ روستای کوثر خسارات سنگینی در سیلاب امروز وارد شده است.  

  وی افزود: در ۳ شهرستان سیل زده مشگین شهر، انگوت و کوثر استان اردبیل، به منازل مسکونی، زمین‌های زراعی، مجموعه‌های پرورش آبزیان دریایی و دام‌های روستاییان خسارات سنگین و قابل توجهی وارد شده است. مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل تصریح کرد: امدادرسانی از ساعات اولیه شروع سیلاب استان اردبیل اعم از ارسال آذوقه، چادرهای اسکان و دیگر اقلام مورد نیاز توسط هلال احمر استان، ارسال شده و همچنان امدادرسانی در جریان است.    

      به گزارش آل نور از اردبیل، در پی این سیلاب شاهد خسارات سنگین در حوزه‌های مختلف راه، کشاورزی و تلفات در احشام بودیم که مسئولان هم‌چنان در حال بررسی میزان و برآورد اولیه خسارات وارده این سیلاب در استان هستند. پایان پیام/۳۷۲۷/

دیدگاهتان را بنویسید