شهيد حاتم حاتمي

زندگی نامه شهيد حاتم حاتمي
شهيد حاتم حاتمي

حاتم حاتمي

 

شهيد:حاتم حاتمي

تاريخ تولد: 01 / 05/ 1328

نام پدر : موسي

تاريخ شهادت : 25 / 02 / 1361

محل شهادت : خونين شهر

محل دفن : انداده

 

زندگينامه :

پدر شهید

شهيد حاتم حاتمي در سال 1328 در روستاي انداده از توابع شهرستان جوين در خانواده اي مذهبي چشم به جهان گشود. وي با علاقه اي كه به تحصيل داشت دوره ابتدايي را در زادگاهش گذراند و براي ادامه تحصيل در دوره راهنمايي به جغتاي رفت. با اتمام دوره راهنمايي او با ذوق و علاقه شديدي كه به تحصيل داشت، با هر مشكلي كه بود به سبزوار رفت و دوران دبيرستان را در آنجا به پايان رساند. بعد از اتمام سربازي بلافاصله در دبيرخانه استانداري خراسان مشغول به خدمت به هموطنان گرديد.

قبل از پيروزي اسلامي با فئودالهاي منطقه براي باز پس گرفتن زمين هايي كه به زور از مردم گرفته بودند مبارزه كرد و مردم را عليه آنان تحريك مي كرد. اين مبارزات تا جايي ادامه داشت كه مي خواستند او را از استانداري اخراج كنند. با شروع جنگ تحميلي، با آگاهي كامل نسبت به حضورش در ميدان نبرد با پاسخ به نداي رهبربه جبهه هاي حق عليه باطل اعزام شد و در تاريخ 25/02/1361 در خونين شهر به درجه رفيع شهادت نائل شد.

 

((روحش شاد و يادش گرامي باد ))ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *