شهيد برات محمد انداده اي

زندگی نامه شهيد برات محمد انداده ای
شهيد برات محمد انداده اي

برات محمد انداده

 

شهيد : برات محمد انداده اي   

 فرزند: ابراهيم

تاريخ تولد: 10/1/1346                                           

تاريخ شهادت : 21/4/1361         

محل شهادت : شلمچه                                       

محل دفن : انداده

 

زندگينامه :

شهيد برات محمد انداده اي در تاريخ 10/1/1346 در روستاي انداده از توابع شهرستان جوين به دنيا آمد و والدينش نام او را برات محمد ناميدند. شهيد از همان دوران كودكي در دامان پرمهر ومحبت، پدر و مادري متدين پرورش يافت و اين محبت وصميمّيت در جان و روح وي رسوخ نمود، به طوريكه خلق و خوي وي بسيار نيكو گرديد. وي در سن 6 سالگي عازم سنگر درس و ايثار ، بنام مدرسه گرديد و دوران راهنمايي را با جدّيت تمام به پايان رسانيد تا اينكه نواي دلنشين بسيج روح و فكرش را آكنده از عشق و علاقه كرد. لذا عازم ميعادگاه عاشقان شد تا به وظيفه شرعي اش عمل نمايد. شهيد برات محمد انداده اي در طي دو ماه و نيم نبرد با دشمنان دين و اسلام در عمليات رمضان، در منطقه شلمچه ، در تاريخ 21/4/1361 با گلوله دشمنان ناپاك با وضوي خون وابراز شهادتين به ديدار معشوق شتافت.

 

وصيتنامه شهيد :

 

(( با درود به رهبر كبير(ره) و رزمندگان اسلام- من شهادت را سعادت مي دانم و افتخار مي كنم كه راه حسين را انتخاب كرده ام و آن را ادامه مي دهم وبه شما وصيت مي كنم در حق يكديگر دوستي كنيد و حق ديگري را پايمال نكنيد و حق ديگري را محترم بشماريد و در هيچ جا خود را بالاتر وبزرگتراز ديگران ندانيد هميشه خود را از ديگران كوچكتربدانيد و ديگران را از خود بزرگتر بشماريد. ))

 

پيام شهيد:((پيام من به خواهران و برادرانم اين است كه هميشه با دشمنان اسلام بجنگند و نگذارند امام امت و خميني بت شكن(ره) تنها بماند. ))

 

((روحش شاد و ياد ش گرامي باد ))
ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *