گزارش/

مردم جوین با کمبود فضای فرهنگی مواجه هستند

علی رغم اینکه ابتدایی‌ترین نیاز برای گسترش فرهنگ در یک شهرستان ، ایجاد فضاهای فرهنگی است، اما متاسفانه مقوله فرهنگ در شهرستان جوین، مهجورمانده است.
مردم جوین با کمبود فضای فرهنگی مواجه هستند

به گزارش آل نور،خدمات عمرانی، نیاز اولیه  هر شهرستان است، اما نباید به اصلی ترین پایه توسعه و پیشرفت تبدیل شود، چرا که توسعه شهر و آبادانی یک منطقه تنها اقدامات عمرانی نیست، بلکه ترویج هنر و فرهنگ و فراهم کردن شرایط بهره گیری این حوزه ، ضمن ایجاد آرامش و جلوگیری از معضلات و آسیب های اجتماعی، زمینه ساز توسعه و پیشرفت همه بخش ها می شود.

۷ سال انتظار برای افتتاح مجتمع فرهنگی جوین

از این رو وجود مجموعه های فرهنگی در هر شهری بیانگر ارج نهادن به این حوزه است و همچنین  توسعه فضاهای فرهنگی مهم ترین اولویت برای ارتقای سطح فرهنگی جامعه و در نتیجه کاهش آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

شهرستان جوین با گذشت بیش از ۱۰ سال از ارتقاء به شهرستان و با جمعیتی بالغ بر ۵۵ هزارنفر ، از کمبود فضای فرهنگی رنج می برد.

مجتمع فرهنگی وهنری شهرستان جوین یکی از پروژه هایی است که کلنگ آن سال ۸۹ در شهر نقاب ، مرکز شهرستان جوین بر زمین خورده ، اما با گذشت ۷ سال از شروع ساخت آن تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.

همچنین انجمن های مختلف هنری از جمله انجمن شعر، موسیقی و تئاتر در این شهرستان شکل گرفته است ، اما به دلیل نبود مکان مناسب ،این هنرمندان قادر به ابراز وجود ونمایش هنرهای خود نیستند.

زیرساخت‌های فرهنگی  در جوین پاسخگوی نیاز مردم نیست

یکی از اهالی فرهنگ و هنر در شهرستان جوین در گفت و گو با آل نور اظهار داشت: تولید فرهنگ و هنر، اصلی ترین و مهمترین وسیله پیشرفت شهر است و کمبود سرانه فضاهای فرهنگی و فرهنگسراها در این شهرستان یکی از خلاءهای فرهنگی شهر است.

این شهروند جوین که خواست نامش ذکر نشود، افزود: زیرساخت‌های فرهنگی شهرستان جوین پاسخگوی نیاز مردم وبه ویژه اهالی فرهنگ وهنر نیست.

یکی دیگر از شهروندان جوینی در این خصوص گفت:باوجود هنرمندان فعال وکوشا درعرصه فرهنگ وهنر درشهرستان، متاسفانه سرانه فضای فرهنگی هنری جوین از حد متوسط پایین تر است.

نقابی افزود: عدم فضای کافی برای برگزاری فعالیت های هنری یکی از بزرگترین آسیب های موجود در عرصه ی فرهنگی- هنری شهرستان جوین است.

وی یادآورشد: متاسفانه توجه به مقوله فرهنگ نسبت به موارد دیگر کمتر است ،در حالی که انقلاب ما به گفته امام راحل انقلابی فرهنگی است .

نقابی تصریح کرد: توسعه فضای فرهنگی شهر، یکی از ضرورت‌های امروز است وباید  با ایجاد فضای فرهنگی مناسب برای جوانان، زمینه ارتقای سطح فرهنگی جامعه  و کاهش مشکلات اجتماعی  را فراهم کنیم.

تخصیص ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل مجتمع فرهنگی جوین

حسین جمشیدی فرماندار جوین در خصوص ساخت تنها مجتمع فرهنگی جوین که نیمه تمام مانده، اظهار داشت: یکی از برنامه های مهم فرمانداری که با جدیت پیگیر آن هستیم، تکمیل این مجتمع است.

وی افزود: امسال ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار به این پروژه اختصاص دادیم و مطالبات پیمانکار پرداخت شده  و پروژه در دست اجرا بوده و تا کنون هم پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است.

جمشیدی تصریح کرد: تصمیم داریم هرسال اعتباری به این پروژه اختصاص دهیم تا هرچه زودتر تکمیل گردد.

انتهای پیام/ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *