مدیر جهاد کشاورزی جوین:

۱۰۰درصد چاه های آب جوین به کنتور هوشمند مجهز شده اند

مدیر جهاد کشاورزی جوین با بیان اینکه 100 درصد چاه‌های کشاورزی جوین به کنتور هوشمند تجهیز شدند،گفت: با این روش روند کاهش سطح آب های زیرزمینی منطقه کندتر شده است.
۱۰۰درصد چاه های آب جوین به کنتور هوشمند مجهز شده اند

علیرضا هاشم آبادی مدیر جهاد کشاورزی جوین در گفت و گو با  آل نور، با اشاره به سرمازدگی برخی از محصولات کشاورزی در شهرستان اظهار داشت: تا زمانی که رطوبت در گیاه وجود داشته باشد، باعث می شود که گیاه  دچار سرمازدگی نشود، اما به محض اینکه رطوبت از دسترس گیاه خارج شود گیاه با کوچکترین سرما از بین خواهد رفت.

وی افزود: بنابراین پیشنهاد ما به کشاورزان این ااست که در سرمای شدید برای جلوگیری از سرمازدگی محصولاتشان رطوبت گیاه را تامین کنند.

مدیر جهاد کشاورزی جوین تصریح کرد: برای اینکه ذخیره آب در فصل بهاره کاهش پیدا نکند ،معمولا در زمستان چاه های آب خاموش است ، به همین منظوراز امور آب منطقه ای خواهش کردیم، که حداقل یک مدار یا دو مدار آب در این فصل  به کشاورزان دهد تا از سرمازدگی محصولات جلوگیری کنیم.

هاشم آبادی یادآورشد: به دلیل کاهش نزولاتآسمانی، متاسفانه هرسال سطح آب های زیر زمینی کاهش می یابد.

وی ادامه داد: با هوشمند سازی ۱۰۰ درصدص چاه های آب جوین، روند کاهش سطح آب های زیرزمینی کندتر شده است، اما  هنوز میزان ورودی و خروجی آبهای. زیرزمینی متعادل نیست و تا ایده آل شدن روند استفاده از منابع آبی فاصله داریم.

مدیر جهاد کشاورزی جوین در پایان گفت:  ما سعی کردیم با لوله گذاری مسیر آب. از هدر رفت ۶۰ درصدی آبی در مسیر انتقال جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *