گزارش/

توقف عملیات عمرانی زیرگذر ایستگاه راه آهن به دلیل کمبود اعتبار

عملیات اجرایی ساخت زیر گذر و پله برقی ایستگاه راه آهن نقاب سه سال پیش آغاز و به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده و نیمه تمام مانده است.
توقف عملیات عمرانی زیرگذر ایستگاه راه آهن به دلیل کمبود اعتبار

به گزارش  آل نور؛ یکی از شاخص های توسعه یافتگی، وجود زیرساخت های حمل و نقل ریلی است و در این میان ایستگاه راه آهن شهر نقاب (مرکز شهرستان جوین) که  سه شهر خراسان شمالی را به شبکه راه‌آهن سراسری متصل می‌کند از این شاخص ها عقب مانده است.

رئیس شورای شهرستان جوین در این خصوص  گفت: حدود۳ سال پیش پروژه احداث پله برقی و آسانسور برای عبور و مرور مسافرین از زیر گذر ایستگاه راه آهن نقاب شروع شد، ولی متاسفانه بعد ازکنده کاری های فراوان و خرابی در محوطه ایستگاه اخیرا قسمت کنده کاری شده را حصار کشی و با ورق های آهنی جوشکاری کرده اند

.

عباس آبادی افزود: تنها محور ارتباطی شهرستان جوین به تهران و مشهد راه آهن است، و مسافرین شهرستان جوین و اسفراین به ناچار از ایستگاه راه آهن نقاب برای مسافرت به تهران و مشهد استفاده می کنند.

وی تصریح کرد:ایستگاه راه آهن نقاب یک ایستگاه تشکیلاتی  و حدود ۱۵ خط ریلی دارد و برای مسافرین ایستگاه نقاب با زیر گذر طولانی  پله های معمولی تعبیه کرده اند، و راه آهن با دریافت خدمات ایستگاهی ازمسافران موظف به ارائه خدمات مناسب می باشد.

عباس آبادی اضافه کرد:باتوجه به مسیر طولانی زیر گذر ایستگاه راه آهن نقاب مسافران سن بالا با زحمت از پله ها بالا وپایین می روند.

یک عضو شورای شهر نقاب گفت: در ایستگاه راه آهن تشکیلاتی نقاب  کلیه قطارها برای آب گیری توقف دارند و به همین علت مسافران شهرستان های هم جوار نیز از این ایستگاه برای مسافرت استفاده می کنند.

علی اصغر وکیلی بیان داشت: مدیرکل راه آهن خراسان رضوی باید برای رفاه حال مسافران این منطقه چاره اندیشی کرده و  در مقابل دریافت خدمات رفاهی که  از مسافران نسبت به ارائه خدمات رفاهی اقدام کند.

وی اظهار داشت: اولویت دولت درخدمات رسانی با مناطق محروم است، ولی متاسفانه مدیریت راه آهن خراسان اولویت را به مناطق بر خور دار اختصاص داده است و ایستگاه راه آهن نقاب به فراموشی سپرده شده است.

وکیلی افزود: عملیات اجرایی زیر گذر وپله برقی ایستگاه های نقاب و نیشابور هم زمان آغاز شده،  ایستگاه نیشابور به بهره برداری رسیده، ولی ایستگاه نقاب رانیمه کاره رها کرده اند.

وی از مدیریت اداره کل راه آهن خراسان رضوی درخواست کرد نسبت به تکمیل پروژه نیمه تمام ایستگاه نقاب اقدام کند.

رئیس ایستگاه نقاب اعلام کرد: با توجه به کمبود اعتبارات تخصیصی فعلا عملیات اجرایی پله برقی وآسانسور در ایستگاه نقاب تعطیل شده است و به علت این که خطری مسافران را تهدید نکند نسبت به پلمب و جوشکاری محل پله برقی اقدام شده است.

حسن محمدی یاد آورشد: در پیگیری های به عمل آمده، مشکلات اعتباری علت توقف اجرای پروژه بوده است.

وی گفت: پیمانکار پروژه گفته، پروژه ها ی ناحیه خراسان رضوی اولویت بندی شده وپس ازتامین اعتبار لازم عملیات اجرایی پروژه ایستگاه نقاب هم آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

 ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *