رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جوین:

احیاء و توسعه ی منابع طبیعی در راستای پدافند غیرعامل است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جوین گفت: حفاظت، احیاء و توسعه ی منابع طبیعی در راستای پدافند غیرعامل بوده و در این نوع پدافند تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند .
احیاء و توسعه ی منابع طبیعی در راستای پدافند غیرعامل است

عباسعلی کیانی فرد رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جوین در گفت ‌وگو با آل نور به مناسبت فرا رسیدن هفته پدافند غیر عامل اظهار داشت:برای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیرعامل؛ نیازمند عزم جدی و مشارکت همه مردم برای رسیدن به توسعه پایدار در تمام زمینه ها، مشاغل و صنایع هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه باید مسئولان نسبت به مسائل منابع طبیعی و خطرات در کمین این منابع، آگاهی کاملی داشته باشند، افزود: باید فعالیت‌های پیشگیرانه همواره توسط مسئولان مد نظر قرار گیرد.

 

کیانی فرد در توضیح پدافند غیرعامل گفت: پدافندغیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است بنابراین در این نوع پدافند تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند .

 

رئیس اداره منابع طبیعی جوین با اشاره به موقیعیت جغرافیایی ایران بیان داشت: کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد لذا لازم است در حفاظت از منابع طبیعی نگاه ویژه ای به پدافند غیرعامل در بخش های جنگل و مرتع،آبخیزداری و مدیریت منابع آب، بیابان و بیابان زدایی داشته باشیم.

 

وی کاربرد فناوری های نوین در علوم آبخیزداری، مدیریت منابع آب، مطالعات بیابانزدایی و بیابانزایی را در راستای توسعه پایدار دانست و با اشاره به موقعیت حساس جغرافیایی کشور تصریح کرد: تحت هر شرایطی مقوله توسعه‌ پایدار، به طورجدی مورد توجه قرار گیرد و تحقق این امر بدون آگاه سازی عموم مردم و فرهنگ سازی در زمینه حفظ منابع طبیعی و بهره برداری مطلوب از آنها میسر نخواهد شد.

 

کیانی فرد اقدامات صورت گرفته در راستای پدافندغیرعامل در منابع طبیعی جوین را احیاء، حفاظت و توسعه با مشارکت مردم برشمرد و تصریح کرد: علی‌رغم کمبود اعتبار اما خوشبختانه اقدامات درخوری در حوزه آبخیزداری شهرستان انجام شده است.

 

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات مهم  این حوزه، پیگیری و اجرای ماده ۲ قانون حفظ و حمایت از منابع طبیعی و ذخایر جنگلی و ماده های ۱۳ و ۳۹ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع است که منجر به اخذ اسناد مالکیت باقیمانده اراضی ملی و دولتی و تثبیت مالکیت دولت در سطح شهرستان شده است.

 

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداریشهرستان جوین در پایان اصلاح هندسی نقشه های مستند به اجرای مقررات و راه اندازی واحد کاداستر برای اخذ اسناد تک برگی اراضی ملی و دولتی را از دیگر اقدامات انجام شده در مورد پدافندغیرعامل برشمرد.

 

انتهای پیام/ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *