امام جمعه جوین:

اجتماع عظیم اربعین نمایش قدرت اسلام است

امام جمعه جوین گفت: اجتماع عظیم اربعین نمایش قدرت اسلام و عظمت قیام امام حسین(ع) و ترویج فرهنگ کربلا چه در دنیای اسلام و دنیای خارج از اسلام است.
اجتماع عظیم اربعین نمایش قدرت اسلام است

حجت الاسلام محمد تقی دلیری پور امام جمعه جوین  در گفت و گو با آل نور با اشاره به همایش عظیم اربعین حسینی اظهار داشت: مسئله اربعین یک حماسه ای است که  شروع  آن  توسط ملت عراق  کلبد خورد و حتی در خود عراق هم، چنین اجتماع عظیمی در شرایط خفقانی که صدام بوجود آورده بود وجود نداشت.

 

وی افزود: اجتماع عظیم اربعین ، نمایش قدرت اسلام  و عظمت قیام امام حسین(ع) و ترویج فرهنگ کربلا چه در دنیای اسلام و دنیای خارج از اسلام است.

 

امام جمعه جوین تصریح کرد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی در انتشار اخبار،اجتماع عظیم اربعین، کشورهای غیر اسلامی را هم به فکر فرو می برد که این چه اتفاقی بوده که  برای آن نزدیک به ۲۰ میلیون نفر کیلومترها راه را پیاده روی و عزاداری می کنند.

 

حجت الاسلام دلیری پور یادآور شد: این موضوع باعث به فکر فرو رفتن و تحقیق در مورد حادثه کربلا  شده که به  دنبال آن با امام حسین(ع) و اسلام و تاریخ اسلام آشنایی پیدا می کنند .

 

وی ادامه داد: آمریکا، اسرائیل و دیگر دشمنان جمهوری اسلامی از این رشد آگاهی ملت ها  می هراسند.

 

امام جمعه جوین بیان داشت: همایش اربعین پرچم بلندی در مکتب اهل بیت بوده که توجه جهانیان را به خودش جلب کرده است.

 

حجت الاسلام دلیری پور افزود: در این اجتماع تبلیغ اسلام و مقدسات دینی و مکتب کربلا صورت می گیرد و مکتب امام حسین(ع) از هر جهت معرف مکتب اسلام است.

 

وی تصریح کرد: ائمه(ع)  ما را به زیارت امام حسین (ع) ارجاع داده اند چنانکه فرموده اند ثواب زیارت امام حسین(ع)  از هزا حج بالاتر است و امامان معصوم در زمان حیات خودشان به شیعیان می فرمودند که  زیر قبه امام حسین(ع) برای ما دعا کنید.

 

امام جمعه جوین  اظهار داشت: اسلام ناب محمدی و اسلام ضد استکبار که با ظالم سر سازگاری ندارد در مکتب امام حسین (ع) به معنی خاص کلمه و در مکتب اهل بیت(علیهم السلام)به معنی عام کلمه تجلی پیدا کرده است.

 

حجت الاسلام دلیری پور ادامه داد: حماسه اربعین مکتب اهل بیت را شاخص می کند و این اولین حلقه ای است که انسان ها می توانند دنبال کنند و به معرفت برسند.

 

وی در پایان گفت: کما اینکه در سیره خیلی از کسانیکه مسلمان شده اند می خوانیم که از امام حسین (ع) شروع کرده اند و می خواسته اند امام حسین را بشناسند و زمانی که  زندگی نامه امام حسین (ع) و فداکاری ایشان را دنبال کرده اند به معرفت رسیده اند.

 

انتهای پیام/

 

 ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *