گزارش:

فقر شدید اماکن تفریحی در جوین

شهرستان جوین که حدود یک دهه از ارتقای آن به شهرستان گذشته، از کمبود اماکن تفریحی رنج می برد به طوری که شهروندان جوینی همواره از این موضوع ابراز گلایه می کنند.
فقر شدید اماکن تفریحی در جوین

به گزارش   آل نور،فضای سبز و وجود فضاهای سبز اختصاصی مانند پارک‌ها، ضرورت نخست زندگی شهری است، شهروندان به جایی برای تفریح، ورزش، برای گپ‌و‌گفت و برای گذراندن لحظاتی در آرامش و سکوت، نیاز دارند، تغییر چهرۀ شهر در نبود فضای سبز، زیان‌های جدی از جمله رشد آلاینده‌ها و اختلالات روانی و افسردگی را به دنبال دارد.

 

یکی از شاخص‌های رفاه شهری، افزایش تسهیلات و امکانات زیست و زندگی بهتر است و شهر بدون داشتن مراکز تفریحی، شهر ایده‌الی برای مردم آن منطقه نیست.

 

شهرستان جوین با جمعیت  بیش از ۵۵هزار نفر از داشتن یک مجتمع تفریحی با وسائل مجهز و و به روز محروم بوده و اغلب شهروندان برای گذراندن اوقات فراغت به شهرستان های همجوار مثل اسفراین سفر می کنند.

 

در این شهرستان که به شهر مشاهیر شهرت یافته، انتظار مردم در زمینه امکانات تفریحی و فرهنگی بیش از آن چیزی است که اکنون مشاهده می‌کنند.

 

یکی از شهروندان جوینی در گفتگو با آل نور گفت: امروز حقیقتا شهرستان جوین دچار فقر اماکن تفریحی است به طوری که مردم و خانواده های این منطقه مکان های مناسب و به روزی را برای تفریح ندارند.

 

سامقانی افزود: جای ناراحتی و تأسف است که شهرستان جوین با جمعیتی بیش از ۵۵ هزار نفر از داشتن مراکز تفریحی نظیر شهربازی محروم باشد و خانواده ها برای پرکردن اوقات فراغت فرزندان خود به مناطق اطراف مراجعه کنند.

نقابی یکی دیگر از شهروندان جوینی در این خصوص گفت:عدم وجود فضای تفریحی و ورزشی مناسب در شهرستان برای گذراندن اوقات فراغت جوانان ، باعث به وجود آمدن معضلات بزرگ فرهنگی و اجتماعی می شود

 

و افزود: نبود زیرساخت های تفریحی و فرهنگی در شهرستان های کوچک یکی از دلایل مهاجرات مردم به کلان شهر ها است..

 

عضو شورای شهر نقاب درگفت و گو با آل نور اظهار داشت: کمبود امکان تفریحی در شهرستان جوین احساس می شود به همین خاطر برنامه هایی را در این زمینه در دستور کار داریم.

 

وکیلی در خصوص احداث پارک ۵ هکتاری شهر نقاب گفت: بخش ورودی این پروژه اجرا شده و یکی از دلایل توقف کار، تغییر مدیریت شهرداری است ، و تا زمان انتخاب شهردار جدید امکان دارد کمی وقفه در اجرای این پروژه به وجود آید.

 

وی تصریح کرد: برنامه ریزی هایی انجام شده تا  در ۴ سال آینده بخش قابل توجهی از این بوستان به بهره برداری برسد تا مردم بتوانند از این مکان تفریحی استفاده کنند.

عضو شورای شهر نقاب بیان داشت: در کنار احداث بوستان ۵ هکتاری در نظر داریم کار مطالعاتی برای احداث تعدادی پارک محلی را هم آغاز کنیم چرا که محلاتی از شهر مثل محله سردار آباد از وجود امکانات تفریحی و پارک بی بهره است.

 

وکیلی افزود: یکی از پیشنهادات بنده در این خصوص این است که  در کال محله شمس آباد که در مجاورت دادگستری شهرستان قرار دارد،  یک پارک خطی ایجاد کنیم.

 

شایان ذکر است به گفته شهردار نقاب طرح احداث پارک ۵ هکتاری به عنوان طرح توسعه گلزار شهدای گمنام در نظر گرفته شده که بالغ بر ۶۲ درصد فضای سبز و مکان های تفریحی و ۱۸ درصد اماکن فرهنگی در آن پیش بینی شده است.

 

انتهای پیام/

 

 ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *