رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جوین :

سامانه استعلامات منابع طبیعی در جوین راه اندازی شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جوین ازآغاز فعالیت دفتر پیشخوان دولت در راستای اجرای نرم افزار "سامط" (سامانه استعلامات منابع طبیعی) در شهرستان جوین خبر داد.
سامانه استعلامات منابع طبیعی در جوین راه اندازی شد

عباسعلی کیانی فرد رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جوین در گفت‌ وگو با آل نور ، با اشاره به واگذاری خدمات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به دفاتر پیشخوان دولت اظهار داشت: دفتر پیشخوان دولت در چهار راه مرکزی (کلانتری) در این راستا در شهرستان جوین  فعال می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه مقدمات این کار در شهرستان جوین شروع شده است، افزود: نرم‌افزار “سامط”(سامانه استعلامات منابع طبیعی) در راستای تحقق دولت الکترونیک و به‌ منظور اجرایی شدن موضوع برون‌سپاری استعلامات منابع طبیعی در کشور اجرایی شده است.

 

رئیس اداره منابع طبیعی جوین با بیان اینکه این سامانه به ‌منظور نحوه پاسخگویی به استعلامات و کاهش تعداد مراجعات افراد به ادارات منابع طبیعی صورت گرفته است، تصریح کرد: این سامانه با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، انجمن دفاتر پیشخوان و سازمان نظام ‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی راه‌اندازی شده است.

 

کیانی فرد با تاکید بر اینکه در این سامانه کارشناسان عضو سازمان نظام‌مهندسی در راستای تأیید یا تهیه نقشه‌های مورد نیاز مشغول به کار هستند، افزود: نرم‌افزار “سامط” اختصاص به  منابع طبیعی دارد و سبب گام‌های  مهمی در جهت تحقق دولت الکترونیک و خدمت‌رسانی می‌شود.

 

وی یادآورشد: با اتصال کل استان‌های کشور به این سامانه، ثبت درخواست متقاضیان در تمامی نقاط بدون حضور در ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ها صورت می‌پذیرد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی جوین افزود: سامانه استعلامات منابع طبیعی نرم‌افزاری است که در آن  متقاضیان به‌جای مراجعه به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان، با در دست داشتن برگه استعلام، مدارک مالکیتی به دفاتر پیشخوان سطح استان مراجعه و درخواست خود را ثبت می‌کنند.

 

کیانی فرد با تاکید بر اینکه امنیت این سامانه بسیار بالا بوده و دسترسی به اطلاعات مربوط به سرور اصلی امکان‌پذیر نیست، گفت: پس از اجرایی شدن این طرح تمام مراحل کار تا صدور پاسخ قطعی به‌صورت پیامک به اطلاع افراد می‌رسد.

 

انتهای پیام/ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *