عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

فقط یک‌بار در “پارچین” برای اثبات حسن نیتمان اجازه بازرسی دادیم/ آژانس اعلام کرد که ایران هیچ مشکلی از لحاظ فعالیت نظامی ندارد/ بازدید از مراکز غیر نظامی هم با حضور ما انجام می‌شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اصلا در برجام اجازه بازرسی از مراکز نظامی به هیچ کس داده نشده و پرونده "پی ام دی" که مربوط به مسائل احتمالی نظامی ایران بود، در برجام بسته شد.

به گزارش  آل نور ؛محمد جواد جمالی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  راه دانا؛ در واکنش به سخنان اخیر “نیکی هیلی” اظهار داشت: اصلا در برجام اجازه بازرسی از مراکز نظامی به هیچ فردی داده نشده و پرونده “پی ام دی” که مربوط به مسائل احتمالی نظامی ایران بود، در برجام بسته شد.

وی افزود: آژانس اعلام کرد که این پرونده بسته شده و ایران هیچ مشکلی از لحاظ فعالیت نظامی ندارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی گفت: این موضوع هیچگاه در روابط بین الملل سابقه نداشته که رئیس هیئت نمایندگی یک کشوری در سازمان ملل، رئیس سازمان انرژی اتمی را این چنین بازخواست کند.

جمالی ادامه داد: ما تنها یک‌بار در رابطه با پارچین آن هم برای اثبات حسن نیتمان اجازه بازرسی را دادیم که همان زمان اکثر کارشناسان امنیتی و نظامی آمریکا نامه‌ای نوشتند و در آن اعلام کردند که ایران هیچ تلاش نظامی هسته‌ای ندارد.

وی عنوان کرد: ما در رابطه با امنیت شوخی نداریم و دولت به همراه سایر قوا با مسائلی که در تضاد با منافع ملی و امنیت ملی با حساسیت برخورد می‌کنند.

عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: بازدید از مراکز غیر نظامی هم با حضور ما انجام می‌شود و بدون حضور ما، خارجی‌ها اجازه بازدید از مراکز غیرنظامی را ندارند.

انتهای پیام/ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *