یادداشت/

پسر کو ندارد نشان از پدر

آن اوایل همه او را به پدرش می‌شناختند، پسر علامه‌ی شهید مرتضی مطهری، اما مشی او در چند سال اخیر نشان داده، علی مطهری چندان از بصیرت پدر ارثی نبرده است.
پسر کو ندارد نشان از پدر

به گزارش آل نور، علی مطهری،  کسی که اوایل همه او را به پدرش می‌شناختند، پسر علامه‌ی شهید مرتضی مطهری و انتظار همه این بود که وی مثل پدرش، ندای رسای انقلاب اسلامی باشد، اما مشی او در چند سال اخیر نشان داده، چندان از بصیرت پدر ارثی نبرده است و اظهارات وی در خصوص  رفع حصر سران فتنه  نیز موید همین مطلب است.

 

بررسی سوابق فعالیت های سیاسی علی مطهری، نشان از وجود موارد متعددی از اظهارات حاشیه ساز دارد، یکی از این موارد اظهارات وی مربوط به حصر سران فتنه می باشد که وی بارها به طرق مختلف آن را مطرح کرده و این در حالی است که رهبر معظم انقلاب  دریکی از دیدارهای خود با دانشجویان در این خصوص فرمودند: «يكى از برادرها به قضاياى سال ۸۸ و اين حرفها اشاره كردند، من خواهش ميكنم اگر چنانچه مسائل سال ۸۸ را مطرح مي كنيد، مسئله‌ى اصلى و عمده را در اين قضايا مورد نظر و در مدّ نگاهتان قرار دهيد؛ آن مسئله‌ى اصلى اين است كه يك جماعتى در مقابل جريان قانونى كشور، به شكل غير قانونى و به شكل غير نجيبانه ايستادگى كردند و به كشور لطمه و ضربه وارد كردند؛ اين را چرا فراموش ميكنيد؟» (بیانات در دیدار با دانشجویان ‌ 1392/05/06)

 

ولی با این حال، مطهری علاقه ویژه ای به این سوژه دارد و در مجلسی نبوده که او به نطق و حاشیه سازی درباره فتنه نپردازد.

 

دفاع و یا دامن زدن به انتقادها پیرامون اعدام  منافقین درسال  1367، از دیگر فعالیت های سیاسی وی می باشد که  در نوع خود آب در آسیاب دشمن ریختن است.

 

این اقدام علی مطهری   در حالی است که منافقین در ارتکاب جنایت علیه مردم ایران هیچ محدودیتی نداشتند و اگر اقدام قاطعانه امام (ره) نبود، به یقین می توان گفت می بایست تا به امروز نیز شاهد اقدامات خرابکارانه  این گروه در سطح وسیعی در داخل کشور می بودیم.

 

منافقینی که هیچ ابایی از انجام خیانت علیه ملت خود نداشتند و ندارند و در زمانیکه ملت ایران در مقابل صدام، با تمام وجود خود به دفاع مشغول بودند، دست به سلاح برده و به مرزهای ایران هجوم آوردند.

 

از دیگر فعالیت های حاشیه ساز علی مطهری ، مواضع وی در رابطه با مممنوعیت برگزاری کنسرت در مشهد مقدس  و اظهار نظر عجیبش در خصوص حریم امام رضا(ع) ، می باشد.

 

وی پس از اینکه با حمایت های خود از برگزاری کنسرت در مشهدمقدس نتوانست کاری از پیش ببرد به اظهار نظری دون شان اهل بیت و بی ادبانه دست زد و گفت: چیزی به نام حریم امام رضا (ع) وجود ندارد.

 

اظهارات بی ادبانه علی مطهری به ساحت امام هشتم شیعیان، به بهانه دفاع از برگزاری کنسرت در شهر مشهد مقدس، با  انتقاد بخش های مختلف جامعه مواجه شد، اما نکته قابل تاسف آنجاست وی در واکنش یه این انتقادها، عذرخواهی نکرد  وسخنانش را صرفا یک «شوخی» عنوان کرد.

 

حال این پدر حاشیه ساز ایران، پس از برانگیختن احساسات مردمی و جسارت به امام رضا(ع) می خواست این بار در اربعین ، در شهر مشهد حاشیه سازی کند، که  مقامات قضایی هوشیارانه و به موقع جلوی این اقدام وی را گرفتند، چرا که علی مطهری  در مراسم مشابهی در گذشته در همایشی تحت عنوان تبیین حماسه حسینی در دانشگاه فردوسی با سوءاستفاده از این حماسه و تحریف مواضع امام حسین (ع) در قیام عاشورا آن را به جریان فتنه پیوند داده و از فتنه و فتنه گران حمایت کرده بود.

 

انتهای پام/

 

 

 

 

 

 ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *