شهيد عبدالله قاسمي

زندگی نامه شهيد عبدالله قاسمي
شهيد عبدالله قاسمي

عبدالله قاسمي

 

 

شهيد: عبدالله قاسمي                              

تاريخ تولد: 01/01/1341

نام پدر: برات علي

تاريخ شهادت: 27/07/1364

محل شهادت: جزيره مجنون

محل دفن: كلاته انداده

زندگينامه:

در سال 1341 روزي كه پرندگان با آواز خواندن نويد زندگي و اميد بهاري دوباره را سرمي دادند و همه گياهان و درختان دوباره متولد مي شدند در روستاي انداده از توابع شهرستان جوين كودكي متولد شد كه نامش را عبدالله نام نهادند. عبدالله از كودكي از هوش و استعداد بي نظيري برخوردار بود و با توجه به اينكه علاقه زيادي به درس خواندن داشت توانست تا سوّم راهنمايي درس بخواند. از 12 سالگي به مسائل ديني وانجام واجبات و ترك محرمات روي آورد . در مساجد و مراسم مذهبي شركت مي كرد و در جريان انقلاب اسلامي در تظاهرات عليه منافقين حضور و با منافقين برخورد كرد و عقيده اش از بين بردن و ريشه كن كردن اينگونه افراد بود. وقتي به سن قانوني رسيد براي رضاي حق و دفاع از ميهن اسلامي عازم جبهه حق عليه باطل شد و به قول خودش آخرين خط خود را بر برگ وصيت نامه اش نگاشت و با خانواده اش وداع كرد. . وصيتنامه :

اگر نصيب شهادت بر ما نازل شد من را بايد پدر جان حلال كني. ما كه لياقت شهادت را نداريم ولي از خواست و توانايي خدا هم سر در نمي آوريم. پدر جان فقط تو را به امام زمان (عج) قسمت مي دهم من را حلال كني و راضي باشي. اي پدر اين آخرين خط من است. اونيز در سال 1364 بعد از 2 ماه و 7 روز خدمت عاشقانه در جزيره مجنون چون خيل شهيدان به ديدار معشوق شتافت .

((روحش شاد و يادش گرامي باد))
ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *