شهيد علي اصغر كيوانلو

زندگی نامه شهید علي اصغر كيوانلو
شهيد علي اصغر كيوانلو

علي اصغر كيوانلو1

 

 

شهيد :   علي اصغر كيوانلو          

سال تولد:   1344        

نام پدر:   بابا محمد                                                                                                                                                          

محل شهادت: خاك عراق

تاريخ شهادت : 1364  

محل دفن :   كلاته انداده

 

زندگينامه:

شهيد علي اصغر كيوانلو در سال 1344 در روستاي كلاته انداده از توابع شهرستان جوين ديده به جهان گشود، دوران تحصيلات خود را در دبيرستان نهضت كلاته انداده با موفّقيت ادامه داد و براي ادامه تحصيل به جغتاي عزيمت كرده و در آنجا موفق به اخذ ديپلم گرديد. از نظر فكري رشد خوبي داشت و مصداق آيه ((من عرف نفسه فقد عرف ربّه ))بود و از ميان كتابها،                بيشتر كتابها ي شهيد دستغيب را مطالعه مي كرد. بارزترين خصوصّيات اخلاقي شهيد اهمّيت دادن به نماز شب بود و سفارش كردن به ديگران. ايشان با آگاهي كامل و بدون هيچ گونه اجبار براي انجام خدمت سربازي عازم ميعادگاه عاشقان گرديد تا مصاديق آيه ذكرشده را با چشم و دل لمس كند و بعد از چندين ماه ، چيزي به پايان خدمتش نمانده بود كه روح بزرگش از كالبدش جدا شد و براي هميشه به آسمان جاويد شهادت پيوست .

وصيتنامه:

اكنون كه رهبري هم چون امام خميني (ره) كه مانند سالار شهيدان امام حسين (ع) قيام كرده و در مقابل كفر ايستاده، بر مسلمانان مخصوصاً قشر تحصيل كرده واجب است با رهنمودهاي اين رهبر عزيز بر ضد دشمنان دين خدا بجنگيم و تا آخرين نفس از حياتمان در راه اسلام فدا كاري نموده تا بتوانيم دراين جهاد اصغرپيروز گشته و در جهاد اكبر كه غلبه بر نفس و هواي نفساني است موفق شويم تا انشاالله فرداي قيامت در نزد خدا و پيغمبر خدا روسفيد و سر بلند باشيم.

((روحش شاد وراهش پر رهرو باد))

 ایمیل مستقیم : info@alenoor.ir         سامانه پیامک :  به زودی ...

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی آل نور»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *