عکس نوشته/ حمایت از تولید داخلی در کلام امام خمینی (ره)

امام خمینی(ره) بر ضرورت استقلال اقتصادی تکیه فراوان داشته و در اهمیت آن چنین فرمودند:« بر دولتها و دست‏اندرکاران است چه در نسل حاضر و چه در نسلهاى آینده که از متخصصین خود قدردانى کنند و آنان را با کمکهاى مادى و معنوى تشویق به کار نمایند و از ورود کالاهاى مصرف‏ساز و خانه برانداز جلوگیرى نمایند و به آنچه دارند بسازند تا خود همه چیز بسازند.»

کاهش جرائم با دستگیری خرده فروشان مواد مخدر

فرمانده انتظامی جوین گفت:با دستگیری خرده فروشان مواد مخدر می توان از وقوع بسیاری از جرائم مثل سرقت و زور گیری در شهرستان پیشگیری کرد.

امروز به برکت اندیشه های ناب امام (ره) انقلاب اسلامی در جهان با اقتدار ایستاده است

فرمانده سپاه جوین گفت: امروز به برکت اندیشه های ناب امام (ره) که توسط مقام معظم رهبری استمرار یافته، انقلاب اسلامی در جهان با اقتدار ایستاده است.

برخورد سیاسی عربستان با حج ناشی از نابلدی آل‌سعود است/ حضور ایران در حج پیام دین‌داری مردم ما را به دنیا مخابره می‌کند/ کارشکنی‌ عربستان با دستور آمریکا و اسرائیل است

کارشناس مسائل خاورمیانه در خصوص دلایل استفاده سیاسی عربستان از سفر حج گفت: حاکمان عربستان نگران آن هستند که با حضور ایرانی‌ها، عقب ماندگی دموکراسی درعربستان به رخ مردم این کشور کشیده شود و اقدامات ضد استکباری مردم ایران، زمینه‌ساز قیام مردم عربستان برعلیه رژیم این کشور باشد.

همایش بزرگ کنترل و مبارزه بابیماری سالک در جوین برگزار می شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان جوین گفت:همایش منطقه ای کنترل و مبارزه بابیماری سالک با حضور کارشناسان شهرستان های همجوارو کارشناس مسئول وزارت بهداشت،12 خردادماه درجوین برگزار می شود.

اثبات رابطه احتمالی موبایل و ابتلا به سرطان

گوشی‌های هوشمند تلفن همراه به یکی از نیازهای حیاتی در زندگی انسان‌ها مبدل شده‌اند و علیرغم کارایی‌هایی که دارند، می‌توانند برای سلامتی مضر باشند.

عملیات جدید کُردهای سوریه با هدف شهرک «طبقه» در شمال «رقه»

فرماندهی نیروهای دموکراتیک سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که عملیاتی را در ریف شمالی رقه به سوی شهرک «الطبقه» واقع در شرق رود فرات آغاز کرده‌اند.

ترجمه قرآن باید یک گام از زبان روز بالاتر باشد

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: ترجمه قرآن باید به زبان روز باشد اما در عین حال انتظار می‌رود که ترجمه کتاب مقدس دارای فخامت و یک گام از زبان روز بالاتر باشد.

وقتی «حراست» متولی مصاحبه علمی می‌شود/پذیرش دانشجوی دکتری به روش دانشگاه آزاد برای افراد خاص(!)

دانشگاه آزاد امسال در آزمون دکتری بدون ارائه کارنامه و فقط با اعلام دعوت به مصاحبه، قبولی افراد را اطلاع‌رسانی کرد و تاکنون نیز خبری از زمان مصاحبه دکترای دعوت شدگان نیامده اما در عین حال خبرها حاکی از آغاز مصاحبه با افرادی همچون فرزند رئیس سابق واحد علوم و تحقیقات دارد.

رفتار «جبیر» مانند صحرانشینی است که تازه به شهر آمده‌/ بیایید تا به شما آموزش سیاسی و دیپلماسی بدهیم

محسن رضایی خطاب به وزیر امورخارجه عربستان عنوان کرد: رفتار شما مشابه همان افراد بدوی و صحرانشینی است که تازه به شهر آمده‌اند و شتر خود را در وسط میدان ریاض خوابانده‌اند؛ آقای جبیر چند هفته‌ای ایران بیایید تا به شما آموزش سیاسی و دیپلماسی بدهیم.